GündemManşet

Perinçek’ten ‘eşcinsel’ açıklaması: 15 yaşından küçük çocuklarımızı tecavüzle…

Eşcinselliği insan hakkı olarak değerlendirmenin milleti ayakta tutan değerleri yıkma girişimi olarak niteleyen Perinçek, “Diyanet İşleri Başkanımız, kaynak olarak dini gösteriyor, dini göstermesi yerindedir. Ben de kaynak olarak milli kültürümüzü, milli ahlakımızı gösteriyorum” dedi.

Vatan Partisi (VP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, son günlerin tartışma konusu olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın hutbesinde geçen eşcinsellikle alakalı ifadelerle alakalı dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Eşcinselliği insan hakkı olarak değerlendirmenin milleti ayakta tutan değerleri yıkma girişimi olarak niteleyen Perinçek, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a da destek verdi. Perinçek, twitter adresinden yaptığı seri paylaşımlarda “Eşcinsel çocuklar, lezbiyen çocuklar, travesti çocuklar’ diye bir pankart yapan CHP’li Kadıköy ve Şişli Belediyelerinin Kent Konseyleri cinayet işlemektedir. Bu geleceğimize yönelik bir cinayettir. CHP Genel Merkezi’nden ses yok. Onların da bir tavır alması lazım” dedi.

“Bunu mahkum ediyoruz”

Twitter’dan paylaşım yapan Perinçek, ABD’nin küreselleşme döneminde, 1980’den sonra Türk toplumuna mezhepsel etnik kimliklerle birlikte uyuşturucu, fuhuş, intihar ve eşcinselliği dayattığını belirtti ve bunun topluma karşı bir cinayet olduğunu ifade ederek “Eşcinselliği insan hakkı olarak göstermek hatta bunu çocuklara kadar indirgemek, ABD’nin küreselleşme döneminde dünyaya dayattığı, milleti ayakta tutan bütün değerleri yıkıma uğratma girişimidir” değerlendirmesinde bulundu. Perinçek, “Vatan Partisi olarak bunu mahkum ediyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül’ün aldığı tavrı doğru buluyoruz. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun açıklaması da çok yerindedir. Ankara Barosu’nun kışkırtmalarına gelmemişlerdir” ifadelerini kullandı.

“Diyanet düşmanlığına karşı çıkıyoruz”

Perinçek, açıklamasında “Diyanet İşleri Başkanımız, kaynak olarak dini gösteriyor, dini göstermesi yerindedir. Ben de kaynak olarak milli kültürümüzü, milli ahlakımızı gösteriyorum. Son günlerde giderek artan ‘Diyanet düşmanlığına’ karşı çıkıyoruz” dedi.

“Eşcinsellikten yana bir Atatürkçülük olamaz”

Modern geçinen çürümüş çevreler, bu rezilliği yaptığı zaman onu görmezden gelen tavrın Atatürkçülükle, modernlikle, ilericilikle hiçbir alakası yoktur. Eşcinsellikten yana bir Atatürkçülük olamaz” diyen VP lideri Perinçek, “Atatürk’e baktığımızda, ‘kadın erkek el ele verecek sağlıklı bir toplum olacak’ bunu görürüz. 15 yaşından küçük çocukların imam nikahı ile evlenmesine karşıyız, doğru, fakat 15 yaşından küçük çocuklarımızı zorbalıklarla, tecavüzlerle eşcinsel hale getirmelerine de karşıyız” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Devamını gör

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close