Alt ManşetGündem

Yavuz Ağıralioğlu, o teklif için konuştu: Ne düşmanıyız, ne de!..

İP Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Cumhur İttifakı'na katılıp katılmayacakları tartışmalarıyla ilgili konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaptığı ‘eve dön’ çağrısına yönelik tepkiler devam ediyor.

“Ne düşman, ne de hasım!”

Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu Özel Röportaj programında konuşan İYİ Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Cumhur İttifakı’na katılmayacaklarını ancak toptan ret cephesinde olmadıklarını, ‘memleketin hayrına olan işleri‘ destekleyeceklerini belirtti. Ağıralioğlu “Ne AK Parti’nin düşmanıyız, ne Tayyip Bey’in hasmıyız” dedi.

Teklifi Bahçeli yapmıştı

MHP lideri Bahçeli, İYİ Parti lideri Akşener’in Ayasofya Camii’ni ziyaret etmesini değerlendirirken, “Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir” ifadelerini kullanarak şu değerlendirmede bulunmuştu: “Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir.

Bahçeli’nin bu teklifine Erdoğan da olumlu yönde görüş bildirerek “Makul bir davet” yorumunda bulunmuştu.

 

Etiketler
Devamını gör

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close